Yahoo Search Búsqueda en la Web

  1. Cerca de 33.000 resultados de búsqueda
  1. Dame Caroline Alice Spelman DBE ( née Cormack; born 4 May 1958) is a British Conservative Party politician who served as the Member of Parliament (MP) for Meriden in the West Midlands from 1997 to 2019.

  2. Dame Caroline Alice Spelman DBE (de soltera Cormack; nacida el 4 de mayo de 1958) es una política del Partido Conservador Británico que se desempeñó como miembro del parlamento (MP) de Meriden en West Midlands de 1997 a 2019. De mayo de 2010 a septiembre de 2012 fue la Celebs Wiki Las fans de Caroline Spelman también vieron: Kaori Manabe

  3. Dame Caroline Spelman, Conservative MP for Meriden, said that 209 MPs had signed a letter to Theresa May, urging her to rule out a no-deal Brexit. Leaving the EU without a deal would "bring to an...

  4. Dame Caroline Alice Spelman, geb. Cormack (* 4. Mai 1958 in Bishop’s Stortford, Hertfordshire ), ist eine britische Politikerin der Conservative Party. Von Mai 2010 bis September 2012 war sie Ministerin für Umwelt, Ernährung und ländliche Räume ( Secretary of State for Environment, Food and Rural Affairs ). Biografie

  5. Caroline Spelman (born 4 May 1958) was the Conservative Party MP for Meriden from 1 May 1997 to 6 November 2016, succeeding Iain Mills and preceding Saqib Bhatti. Caroline Spelman was born in Bishop's Stortford, Hertfordshire, England on 4 May 1959, and she worked for the National Farmer's Union before entering politics as a member of the Conservative Party. She served as MP for Meriden in the ...

  6. Caroline Alice Spelman, de soltera Cormack el 4 de mayo de 1958 en Bishop's Stortford, es un político británico y miembro del Partido Conservador. Fue Secretaria de Estado de Medio Ambiente, Alimentación y Asuntos Rurales desde el 12 de mayo de 2010 hasta 4 de septiembre de 2012 .

  7. Caroline Alice Spelman, née Cormack le 4 mai 1958 à Bishop's Stortford, est une femme politique britannique membre du Parti conservateur. Elle est secrétaire d'État à l'Environnement, à l'Alimentation et aux Affaires rurales du 12 mai 2010 au 4 septembre 2012 . Liens externes Notices d'autorité : Fichier d’autorité international virtuel